Prirodainfo.cz  >  Články  > První test nového fotovoru

První test nového fotovoru

První test nového fotovoru
přečteno 5158x 11.05.2007

První test nového fotovoru.


Dlouho jsem plánoval výrobu něčeho co by mi umožnilo fotografování na hladině. Lákaly mě všechny ty nápady a výtvory jiných fotografů, ale měly všechny jednu velkou chybu nebyly skladné a snadno rozebíratelné.

Navrhl jsem si rozebíratelnou konstrukci, koupil jsem nenasákavý styropor, sehnal jsem duralové tyčky jako náhradní díly na vystužení stanu, koupil jsem maskovací látku a zbývalo to nejdůležitější: sehnat někoho, kdo z té tátky ušije kryt na fotovor. Nakonec se nechala ukecat až mamka, protože co by neudělala pro svojeho syna.

Nadešel den testování. Volba padla na Horní Bartošovický rybník. Tuto lokalitu jsem znal pouze z okolních stezek, ale nikdy ne ze strany od vodní hladiny, tak jsem si od toho moc nesliboval a naplánoval jsem průzkum pouze jižní části. Počasí nebylo nic moc, ale když člověk leze do vody tak mu déšť moc nevadí. Hned po vlezení do vody začalo vydatně pršet. Už jsem to chtěl vzdat, ale na hladinu kousek ode mně přistála kopřivka obecná. To rozhodlo a mohlo se začít testovat fotovor.

Vedle v rákosí moták pochop nosil stavební materiál na hnízdo.

Potápky malé byly slyšet všude okolo. Udělal jsem pár fotek, i když bylo dost pod mrakem a trochu se bály a držely se dál od fotovoru.

Našel jsem si tam mělčinu, kde jsem sledoval špačka obecného jak se koupe.

 

 

Jen co špaček odletěl tak se přiletěly okoupat čejky chocholaté. Fotil jsem je ze 4 metrů a litoval toho špatného počasí.

Mé prosby byly vyslyšeny, během chvilky se vyjasnilo a prokouklo sluníčko.

Měl jsem strašnou radost z těch čejek. Byl skoro večer jak jsem všechno složil a jel domů. Hlavně jsem si otestoval, že můj kryt je stabilní a jednoduchý. Je to skvělá pomůcka při fotografování.

 

Leszek Madzia

ŽIVOČICHOVÉ

LOKALITA

Horní Bartošovic...
Bartošovice
CHKO

CHKO Poodří, Horní Bartošovický rybník

zpět na články nahoru